Posílať novinky

lněný olej 250ml lisovaný za studena (první lis) - extra panenský (domácí výroba) Zobrazit v plné velikosti

lněný olej 250ml lisovaný za studena (první lis) - extra panenský (domácí výroba)

Poctivý lněný olej 250ml - lisovaný za studena (první lis) - extra panenský (domácí výroba). Láhev sklo. Další informace ve spodní části stránky.Více informací

OLEJLNENY250sklo100205

Dostupnost: 2 týdny

249,00 Kč


205,79 Kč bez DPH

» Přidat do mého seznamu přání

6 Ostatní výrobky ve stejné kategorii:

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

100% lněný olej - extra panenský

 

Balení:

objem 250ml, skleněná láhev (láhev nemusí mít identický tvar nebo etiketu).


Složení: 

Jedlý olej rostlinný jednodruhový.

100% panenský olej lisovaný za studena ze semen lnu.
Bez přídavných barvících a konzervačních látek, čistý přírodní produkt.


Informace o lněném oleji:

Více než 70% lněného oleje je tvořeno esenciálními mastnými kyselinami. Naše tělo není schopno si tyto látky vyrobit samo, proto musí být do organismu pravidelně dodávány ve výživě. Lněný olej je jedním z nejbohatších rostlinných zdrojů nenasycených mastných kyselin ze skupiny Omega-3.

Olej je přírodní - nefiltrovaný, v láhvi se může vyskytnout sediment. Je to zcela přirozený proces a nejedná se o závadu.


Účinky a působení lněného oleje:

Lněný olej je bohatý na antioxidanty a příznivě působí na naše trávení, na normální funkci střevního traktu (pravidelnost), na komfort při menopauze a dále na normální funkci prsou a normální funkci prostaty. Přispívá ke kontrole tělesné hmotnosti - podporuje chuť k jídlu.

U dětí je nedostatek Omega-3 mastných kyselin spojen s poruchami koncentrace, pohybové činnosti, a dokonce i s dyslexií a různými poruchami chování. Mastné kyseliny Omega-3 mají vliv na rozvoj mozku u plodu i u nemluvňat po jejich narození. Je tedy vhodné, aby těhotné a kojící ženy konzumovaly mastné kyseliny Omega-3 v odpovídajícím množství.


Využití:

Užívá se jako doplněk léčby při mnoha chorobách. Podává se samostatně (1 - 2 lžičky denně), může se přidávat i do studených pokrmů (do salátů, jogurtu, tvarohu aj.)

Je využíván také jako tělový olej s vynikajícími regeneračními účinky na pokožku. Lněný olej je výborným prostředkem pro péči o pokožku celého těla, léčí ekzémy a lupénku. Užívá se také ve formě olejových zábalů, pomáhá regeneraci kůže po ozařování. Při aplikaci na vlasy pomáhá lněný olej s lupy.


Skladování:

Skladujte v chladném a tmavém místě, nejlépe v lednici. Spotřebujte do 2 měsíců od otevření. Nedělejte si „železnou“ zásobu, raději kupujte častěji čerstvý.


V Obchůdku jsou k prodeji pouze kvalitní a téměř výhradně ručně vyráběné produkty, které jsou na zásilkách hrdě označovány textem "ručně vyrobeno na Valašsku".

ručně vyrobeno na Valašsku, označení zásilek Fajného Obchůdku.

Napište svůj názor

lněný olej 250ml lisovaný za studena (první lis) - extra panenský (domácí výroba)

lněný olej 250ml lisovaný za studena (první lis) - extra panenský (domácí výroba)

Poctivý lněný olej 250ml - lisovaný za studena (první lis) - extra panenský (domácí výroba). Láhev sklo. Další informace ve spodní části stránky.Napište svůj názor

Platební brána ComGate