Posílať novinky

řepkový olej 500ml lisovaný za studena (první lis) - extra panenský (domácí výroba) Zobrazit v plné velikosti

řepkový olej 500ml lisovaný za studena (první lis) - extra panenský (domácí výroba)

Poctivý řepkový olej 500ml - lisovaný za studena (první lis) - extra panenský (domácí výroba). Láhev plast. Další informace ve spodní části stránky.

 


Více informací

OLEJREPKA500plast95167

Dostupnost: 2 týdny

203,00 Kč


167,77 Kč bez DPH

» Přidat do mého seznamu přání

6 Ostatní výrobky ve stejné kategorii:

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

100% řepkový olej - extra panenský

 

Balení:

objem 500ml, plastová láhev (láhev nemusí mít identický tvar nebo etiketu).


Informace o řepkovém oleji:

Za krále zdravých olejů se považuje olej olivový, jehož hlavními klady jsou specifická chuť, vysoký obsah antioxidantů a mononenasycených mastných kyselin. Pokud ale srovnáme olivový olej s řepkovým, který se svým složením i účinky olivovému podobá, vítězí olej řepkový. Podle posledních poznatků o působení jednotlivých druhů mastných kyselin v olejích je složení a vliv řepkového oleje ještě lepší než u oleje olivového. Řepkový olej obsahuje velmi málo nasycených mastných kyselin a naopak významné množství mononenasycených i esenciálních mastných kyselin omega 6 a omega 3.

Řepkový olej je výhodný nejen díky svému širokému uplatnění v kuchyni, ale také díky své neutrální chuti, která nezastírá chutě a vůně jednotlivých přísad v pokrmech, naopak je spíše zvýrazní.

Olej je přírodní - nefiltrovaný, v láhvi se může vyskytnout sediment. Je to zcela přirozený proces a nejedná se o závadu.


Složení řepkového oleje:

Jedlý olej rostlinný jednodruhový.

100% panenský olej lisovaný za studena ze semen řepky olejky. Bez přídavných barvících a konzervačních látek, čistý přírodní produkt. Poměr omega-6 a omega-3 esenciálních mastných kyselin v řepkovém oleji je 2:1, proto je pravidelná konzumace řepkového oleje velmi pozitivní a potřebná.


Účinky řepkového oleje:

Olej je bohatý na esenciální mastné kyseliny (Omega 3 a 6) a antioxidanty, jako jsou tokoferoly (vitamin E), které přirozeně pomáhají udržovat stabilitu oleje. Neexistují žádná omezení v tom, jak můžete použít tento olej.

Je to vysoce stabilní olej schopný odolat vysokým teplotám a bez zápachu. Vysoce univerzální olej, který lze použít v široké škále výrobků. Vhodný na smažení a fritování, také pečení, vaření, i do studené kuchyně.


Výhody řepkového oleje:

  • odolnost při vysokých teplotách,
  • tekutost – tu si zachovává i při skladování v chladnu, když z něj připravujeme marinády či   salátové zálivky ( ostatní oleje mají tendenci v lednici ztuhnout),
  • má nízký podíl nasycených mastných kyselin a vysoký obsah nenasycených mastných kyselin.Využití:

Řepkový olej najde uplatnění v teplé i studené kuchyni, protože díky své neutrální chuti nepůsobí dominantním dojmem a pouze jedinečně doladí chuť hlavních ingrediencí v pokrmu. Hodí se pro přípravu tradičních českých pokrmů, stejně jako specialit francouzské, čínské, thajské, indické či marocké kuchyně. Toto široké uplatnění řepkového oleje je dáno jeho jemnou a neutrální chutí bez výrazného aroma.

Skladování oleje:

Skladujte na tmavém místě při teplotě do 20 stupňů. Spotřebujte do 3 měsíců od otevření.

 

V Obchůdku jsou k prodeji pouze kvalitní a téměř výhradně ručně vyráběné produkty, které jsou na zásilkách hrdě označovány textem "ručně vyrobeno na Valašsku".

ručně vyrobeno na Valašsku, označení zásilek Fajného Obchůdku.

Napište svůj názor

řepkový olej 500ml lisovaný za studena (první lis) - extra panenský (domácí výroba)

řepkový olej 500ml lisovaný za studena (první lis) - extra panenský (domácí výroba)

Poctivý řepkový olej 500ml - lisovaný za studena (první lis) - extra panenský (domácí výroba). Láhev plast. Další informace ve spodní části stránky.

 


Napište svůj názor

Platební brána ComGate